Beş Büyük Şehir için Seçim Anketi Açıklandı

Beş Büyük Şehir için Seçim Anketi Açıklandı

Beş Büyük Şehir için Seçim Anketi Açıklandı: 31 Mart Belediye Seçimlerine doğru hızla gittiğimiz şu günlerde, seçim heyecanı yavaş yavaş tüm ülkeyi sardı! Vatandaşlar destekledikleri partilerin seçim sonuçlarının ne olacağını merak ederken, seçim tahminleri de yavaş yavaş yapılmaya başlandı.

Editor: Süperadmin
06 Mart 2019 - 23:36

İlk başta sadece Beş Büyük Şehrimiz olan: İstanbul, Adana, İzmir, Eskişehir, Antalya için açıklanan bu sonuçlar yakın zamanda 81 ile de yayılabilir. İşte o çok merak edilen yerel seçimin anket sonuçları.

Seçim sonucu en çok merak edilen şehirlerin başında şüphesiz İstanbul geliyor! Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu’nun yarıştığı İstanbul’da vatandaşın %50,9’u Binali Yıldırım’ı tercih ederken, %46,6’sı Ekrem İmamoğlu dedi!

Eskişehir’de yapılan ankete göre Millet İttifakının adayı Yılmaz Büyükerşen’e %49,6 oranında yanıt verilirken, Burhan Sakallı’ya ise %48,5 lik bir kesim oyunu vereceğini söyledi.

Cumhur İttifakından aday gösterilen Menderes Türel halkın %48,9 undan evet oyu alırken, Muhittin Böcek ise %46,7 oy alarak anketi tamamladı.

En çok merak edilen illerden biri olan İzmir’de ise anket sonuçları arasında uçurum bir fark görülüyor! Millet İttifakından aday olan Tunç Soyer %55,6 oy alırken, Nihat Zeybekçi ise %42,1 oy alabildi.

En som 2014 yerel seçimlerinde %33 lük bir oranda MHP nin üstün olduğu Adana’da bu seçim anketlerinde ise %53,9 oranında bir oy alarak Hüseyin Sözlü’ye karşılık olarak Zeydan Karalar %44,3 oranda oy aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x