BOMBA İDDİA! SEÇİM İPTAL OLABİLİR!

BOMBA İDDİA! SEÇİM İPTAL OLABİLİR!

DTK eş başkanı Hatip Dicle, bomba bir açıklama yaptı." Dicle, erken seçimin iptal olabileceğini iddia etti. Her fırsatta terör örgütü propagandası yapan DTK Eş Genel Başkanı Hatip Dicle, seçilmiş meşru hükümete küstahça diktatör benzetmesi yaparak; 24 Haziran seçimlerinin iptal olabileceği iddiasında bulundu.

08 Mayıs 2018 - 00:07

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti arasında kurulan dörtlü ittifaka HDP’nin dahil edilmemesi yönündeki görüşleri sorulan Dicle, şöyle yanıt verdi: “İyi Parti’ye 15 milletvekili verilmesi HDP tarafından olumlu karşılandı.

Hepimiz bunun demokrasi açısından doğru bir adım olduğunu düşündük.
Sıfır baraj projesi de doğruydu. 11 parti var, bunun üçü cumhur ittifakı adı altında birleşmiş, geriye sekiz parti kalıyor ve HDP’nin de CHP’nin de savunduğu, sekiz parti bir araya gelmeli, ortak bir ittifak kurulmalı.Dikkat edin, bu siyasi bir ittifak değildir, sadece demokrasi ittifakıdır. Baraja karşı ve hiçbir muhalif oyun kaybolmamasıdır. Hedef de, parlamentoda çoğunluğu sağlamak. İyi Parti, HDP’yi gerekçe göstererek bloke etti. İyi Parti bloke etmeseydi büyük ihtimalle böyle bir proje gerçekleşebilirdi.”
KAYNAK:TÜRKİYE GAZETESİ

Bu haber 1149 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x