Çevre ve Şehircilik Bakanının Hazin Sonu..Hayata Veda Etti !

Çevre ve Şehircilik Bakanının Hazin Sonu..Hayata Veda Etti !

Flaş Haber… Çevre ve Şehircilik Bakanı hayatını" kaybetti. İşte haberin ayrıntılarıBayındırlık ve İskan eski Bakanı ve Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Cevat Ayhan hayatını kaybetti.54. Refahyol hükümetinde Bayındırlık ve İskan Bakanı olarak görev yapan ve Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Cevat Ayhan hayatını kaybetti.

08 Mayıs 2018 - 16:00

Bir çocuk babası 80 yaşındaki Ayhan'ın cenazesi yarın ikindi namazına müteakiben Bayram-ı Veli Camiinde kılınacak. Ayhan, çarşamba günü Sakarya Orhan Gazi Camiinde öğle namazı sonrası Akyazı ilçesi Çıldrılar köyüne defnedilecek.

 

CEVAT AYHAN KİMDİR?

Cevat Ayhan 1938’de Akyazı’da doğdu.İTÜ Makina Mühendisliği Fakültesi’ni bitirdi. Aynı Fakültede Master derecesi aldı DPT Uzmanlığı, Aliağa Rafinerisi Tevsi Projesi Makina Grubu Şefliği, Petkim Tesisleri Tevsi Projesi Proje Müdürlüğü, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Muavinliği, Türkiye Zirai Donatım Kurumu Genel Müdürlüğü, XIX., XX. ve XXI. Dönem Sakarya Milletvekilliği ile Bayındırlık ve İskân Bakanlığı yaptı.Evli ve 1 Çocuk babasıdır.Bayındırlık ve İskan Bakanlığı döneminde Adapazarı Karasu duble yolunun yapımını başlattı.Ayhan’ın Türkiye’de ve Sakarya’da yapılan bir çok yatırımda imzası bulunuyor. 

Bu haber 1053 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x