Habercinni Yeri

CİNSEL HASTALIKLARI TEDAVİ EDEN MUCİZE SEBZE

CİNSEL HASTALIKLARI TEDAVİ EDEN MUCİZE SEBZE

Kış yemeklerinin olmazsa olmazı kerevizin bir çok türde yemeği yapılmaktadır. Seveni kadar sevmeyenin de çok fazla olduğu kerevizin yaprağından sap kısmına kadar sağlık açısından sayısız faydası bulunmaktadır. İşte kerevizin daha önce hiç duymadığınız faydaları…Kereviz kışlık diğer sebzelere oranla içerisinde çok fazla antioksidan barındırıyor. Kerevizin bu özelliğinden dolayı sağlığımıza geniş yelpazede faydası bulunuyor.

Bu nedenle kerevizin her gün tüketilmesi bile sağlık üzerinde herhangi bir yan etki oluşturmuyor.Kerevizin içerdiği ve ‘‘fitalid’’ olarak adlandırılan bir bileşen kan dolaşımının sağlıklı bir şekilde yapılmasına katkıda bulunur. Bunun yanında kereviz yüksek kan basıncını da düşürür.
Cinsel sağlık sorunlarına iyi geliyor

Kerevizin cinsel sağlık sorunlarına iyi geldiği biliniyor. Dr. Alan R. Hirsch’ın günde 1-2 kereviz sapı tüketmenin cinsel sağlık sorunlarına faydalı olduğunu belirtmiştir.Suyunu içmenin de faydası var

Kereviz suyu, vücudun kaybettiği su ihtiyacını hızlı bir şekilde karşılamaya yardımcı oluyor.

Özellikle ishal rahatsızlığı bulunan bir kişinin kereviz suyu içmesi hem ishalin geçmesine neden oluyor hemde vucutta adeta doğal bir serum görevi görerek vücudun kaybettiği su ihtiyacını karşılıyor.
Aknelerin geçmesini sağlıyor

Düzenli bir şekilde tüketilen kerevizin akne iyileştirici özelliği bulunmaktadır.
Suyu ağız kokusunu kesiyor

Kereviz suyunun ağız kokusunu hızlı bir şekilde iyileştirici özelliği bulunuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ