Minimum 3900 TL Maaş İle Zabıta Alımı Yapılacak

Minimum 3900 TL Maaş İle Zabıta Alımı Yapılacak

Ülkemizin güvenlik kolları gerçekten çok önemli bir konumda bulunuyor. Zabıta alımı için kadro oluşturulmuş durumda. Kolluk kuvvetlerine destek amaçlı olarak görev yapan ekipler için alımlar olacak. Farklı bölgelerin belediyeleri, devlete ihtiyaçlarını bildirdi ve kadro oluşturuldu.

Editor: Süperadmin
06 Mart 2019 - 23:47

Daha öncelerinde polisler için de aynı işlem yapılmıştı. Polislere destek amaçlı bir ekip işe alınmıştı. Şimdi de aynı işlem zabıtalar için yapılacak. Zabıta alımı ne zaman başlıyor? Maaşlar ne kadar olacak? Nasıl başvuru yapılır gibi soruların her birini sizler için cevapladık.

Başvuru Şartları
En az lise mezunu olmak gerekiyor. Minimum 3900 TL ile maaşla işe başlayacaklarını bildirmek lazım. Zabıta alımı için ilgili belediyelerden başvuru formu almanız gerekiyor. başvuru formunu doldurup teslim ettikten sonra bir mülakat gerçekleşecek. Mülakatların ardından ise kazanan isimler belediyelerin resmi internet sitelerinde açıklanacak.

Hangi Belediyeler Alım Yapacak
Doğu illerinde fazlasıyla zabıta eksikliği bulunuyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Hakkari Belediyesi ve birkaç doğu iline daha alım yapılacak. Maaşların en az 3900 TL’den başlayacağı ve ilerleyen zamanlarda da topladıkları puanlara göre tayin olacakları dile getirildi.  Lise diploması ile birlikte başvuru yapılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x