Cumhurbaşkanı Müjdeyi Vermişti Şimdi Ödemeler Başladı

Cumhurbaşkanı Müjdeyi Vermişti Şimdi Ödemeler Başladı

Bu yıl faturalardan ve zamlardan çok canımız yanmıştı. Cumhurbaşkanı daha önceden verdiği müjdeyi şimdi işleme döktü. Merkez Bankası bugün faiz miktarlarını da açıklayacak. Enflasyon oranımız her zamankinden daha kötü durumda ve bu halkın da devletin de cebine yansıyor. Yılın ilk periyodunda olmamıza rağmen elektrik ve doğalgazda oluşan zamlar, bunun yanı sıra ürünlerin fiyatlarındaki artışlar halkın belini bükmüştü.

Editor: Süperadmin
06 Mart 2019 - 23:30

Cumhurbaşkanı bu konuların her birine yavaş yavaş el atıyor. Önce Tanzim Satış Noktaları, sonra yapılan indirimler, şimdi de geri ödemeler başlıyor. Peki bu geri ödemeler hangileri? Kimler yararlanabilecek? Gibi soruların her birini sizler için cevapladık.

Elektrik Faturalarına Destek
Cumhurbaşkanı geçtiğimiz günlerde elektrik faturasında ailelere yönelik desteğin müjdesini vermişti. Şimdi de bu kapsamda vatandaşların her birinin 80 liraya kadar olan faturaları devlet tarafından karşılanacak. 8 Ocak’ta müjdesini verdiği olay bugün itibari ile yürürlükte.

Kimlik Belgesi Ve Fatura
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 8 Ocak 2019 tarihinde ihtiyaç sahiplerinin elektrik tüketim desteği ile alakalı olan geri ödemeleri vereceğini açıklamıştı. Şimdi ise o ödemeler başlamış durumda. kimlik belgesi ve elektrik faturası ile birlikte PTT’ye gidip ihtiyaç sahibi olduğunu bildiriyorsunuz. 80 liraya kadar olan elektrik faturaları da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından karşılanıyor. Geçmişe yönelik faturalar ile gidip geri ödeme de alabiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x