İşte Böyle Tehdit Edilmiş

İşte Böyle Tehdit Edilmiş

Yerel seçimler yaklaştıkça partiler arasında hatta partiler içinde olaylar kızışıyor. Geçtiğimiz günlerde tehdit edilme olayı yaşandı. Her parti arasında ve parti içinde büyük olaylar gerçekleşiyor. Daha yeni İYİ Parti, İzmir bölgesinde 10 kişi istifa etti. Geçtiğimiz günlerde CHP Belediye Başkan Adayı görevini bırakarak AK Parti cephesine geçmişti.

Editor: Süperadmin
06 Mart 2019 - 23:58

Tehdit edilme olayı da bugün yaşandı. Seçim anketleri ve araştırılan sonuçlar bu gerginliklerin en büyük nedenlerinden bir tanesi oluyor. Anket sonuçlarının başarısız sonuç alan adaylar ile ilgili çalışmalar yapılıyor hatta bazılarının adaylığı geri çekiliyor. İzmir’de yaşanan bu olayın detayları haberimizde.

Adaylığı İptal Edilmiştiİzmir’in Buca ilçesinden adaylığı iptal edilmiş olan Suat Nezir, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir mail atmıştı. Mailinde Tuncay Özkan’ın Suat Nezir’e “Sözümden çıkarsan seni mahvederim, bitiririm, lime lime ederim” ifadelerini kullandığı dile getirildi. Tehdit edilme olayının arkasında böyle bir olay yatıyordu. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı olan Tuncay Özkan, Veli Ağbaba, Deniz Yücel ve Kasım Akdağ’dan Suat Nezir için böyle kelamlar dile gelmiş.

Kılıçdaroğlu’na Ulaşamadı
Suat Nezir, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ulaşamadığını ve dolayısıyla aldığı tehdit içerikli sözleri kendisine mail olarak attığını paylaştı malinde ise; “Buca Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmeden 1 gün evvel MYK’ya ismim girmeden önceki gece CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan tarafından arandım. Kaldığı otel odasına davet edildiğimde bana hitaben, “Seni yarın MYK’da aday göstereceğiz ve PM’den çıkaracağız. Ancak şuanda tren kalkacak. Bu trene ya şimdi binecek, bize tabi olacaksın ya da bu trene hiç binmeyeceksin. Eğer bu trene bindikten sonra sözümden çıkarsan seni mahvederim, perişan ederim. Aklına gelmeyecek şeylerle karşı karşıya kalırsın.” Şeklinde bir açıklamada bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x