Yerel Seçim Öncesi Partiyi Çok Zor Duruma Sokacak İstifalar

Yerel Seçim Öncesi Partiyi Çok Zor Duruma Sokacak İstifalar

Yerel seçimler git gide yaklaşıyor ve her geçen gün istifa haberleri yayılıyor. Geçtiğimiz gün CHP’den Hakkari Belediye Başkanı adayı istifa etmişti ve AK Parti tarafına geçmişti. Seçimlerde hareket arttıkça görevi bırakma ve ters çıkma olayları da gerçekleşiyor.

Editor: Süperadmin
07 Mart 2019 - 00:05

Biliyorsunuz ki Yerel Seçimler 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak. belediye başkanlığı seçimi olduğundan dolayı bu seçimler ilerleyen zamanlarda daha büyük etki gösterecek. Yapılan anketlere göre her parti birbirine çok yakın durumda ilerliyor. CHP ile AK Parti çok yakınken, İYİ Parti ile de MHP birbirine çok yakın. Şimdiki görevi bırakma haberi de partiler arasındaki dengeyi bozacak gibi duruyor.

İYİ Parti’den İstifa
İYİ Parti İzmir Dikili İlçe Başkanı olan Altan Aktup ve bazı yöneticiler İYİ Parti cephesinden topluca istifa ettiklerini açıkladılar. Toplam olarak 10 kişi görevini bıraktı. Ayrıca Yerel Seçimlerde desteklerini Cumhur İttifakı’na vereceklerini dile getirdiler. Yazılı bir dilekçe ile tüm bunları kamuoyuna açıkladılar.

İstifa Edenlerden Açıklama
İYİ Parti’de görevi bırakan isimler arasında Dikili Gençlik Kolları Başkanı Ali Can Kalaycıoğlu da bulunuyordu. Görevi bırakanlardan;  “Bize verilen sözlerin yerine getirilmemesinden dolayı görevi bırakma kararı aldık. Benimle 8 ilçe yönetim kurulu üyesi ve Gençlik Kolları Başkanı İYİ Parti’den görevi bırakıyoruz.” İfadelerini kullandılar. Açıklamalarının devamında ise 31 Mart Yerel seçimleri için MHP Belediye Başkan Adayı Sema Akıncı’ya destek vereceklerini dile getirdiler.
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x