Yeni Bir Parti’den Çok Konuşulacak Açıklama:

Yeni Bir Parti'den Çok Konuşulacak Açıklama:

Yeni Bir Parti’den herkesi şaşırtan bir açıklama yapıldı. Yeni Bir Parti’nin resmi web sitesinde yayınlanan açıklama herkesi şaşırttı. Yeni Bir Parti’nin yaptığı açıklamada Atatürk ilkelerine bağlı olacakları söylenildi.

Editor: Süperadmin
07 Mart 2019 - 00:19

Ak Parti tarafından saf dışı bırakılan isimlerin kuracağı söylenen Yeni Bir Parti’nin sosyal medya hesabından geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapıldı açıklamada “31 Mart öncesinde kesinlikle harekete geçilmeyeceğini saygılarımızla kamuoyunun bilgisine sunarız” dendi. Yeni Bir Parti’nin Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan önderliğinde kurulacağı söylentiler arasında. Yeni Bir Parti’ye ait sosyal medya hesabından geçtiğimiz günlerde bir açıklama daha yapıldı. Geçen hafta eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve uzun yıllar ekonominin başında bulunmuş eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan gibi Ak Parti’den saf dışı bırakılan isimlerin “yeni parti” için çalışmalar yaptıkları gündem olmuştu.

Yeni Bir Parti’den Açıklama
Bir tarafta Abdullah Gül ve Ali Babacan ikilisinin, diğer tarafta ise Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığında yeni parti kuracağı söylentiler arasındaydı. İlk başta Gül sonra Davutoğlu başkanlığında kurulacak parti iddiaları ortada dönüyordu fakat sonra bu iddialara “iki parti kurulacak” diye devam eti. Ancak bugün alınan son dakika haberlerine göre iki parti değil tek parti olacak iddiaları öne çıktı. Yeni Bir Parti’ye (yenibirparti.org) ait sosyal medya hesabından herkesi şaşırtan ilginç bir açıklama daha yapıldı, yapılan açıklamada şunlar yer alıyordu;

Atatürk İlkerine Bağlı Olacağız
“Biz; Türkiye’nin tüm renklerini temsil eden, Cumhuriyetimizin temel değerlerini benimseyen, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ilkelerine bağlı ve dört siyasi eğilimi milli menfaatlerimiz temelinde bir araya getiren genç, dinamik ve azimli bir kadroyuz. Sayın Vatandaşlarımız, adımıza açılan sahte hesaplardan kadromuzun açıklanması ile ilgili tarihler verildiği görülmektedir. Bu hesaplara kesinlikle itibar etmeyiniz.

31 Mart öncesinde kesinlikle harekete geçilmeyeceğini saygılarımızla kamuoyunun bilgisine sunarız. Biz, işçi haklarını savunmak için solcu, milli kültürümüzü savunmak için ülkücü, manevi değerlerimizi savunmak için muhafazakâr olmayı gerekli görmeyen, dünyayı tanıyan ve zamanın ruhuna vakıf bir kadroyuz”
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x