Bu Zam Vatandaşın Cebini Yakacak..

Bu Zam Vatandaşın Cebini Yakacak..

Son günlerde bütün ülkeyi ilgilendiren zam haberleri hızla artmaya devam ediyor. Özellikle meyve-sebze satışlarında yaşanan aşırı artış, Tanzim satışlarını da fazlasıyla etkilemiş; vatandaş bu durumdan muzdarip olmuştu. Son günlerde bu fiyatların düşeceğine dair açıklamalar yapılsa da henüz fiyatlarda bir değişim olmamıştı.

Editor: Süperadmin
06 Mart 2019 - 23:41

Zammın artarak devam etmesi alıcıyı üzerken, fiyat artışlarıyla ilgili ardı ardına yeni haberler gelmeye devam ediyor. Şimdi ise benzin fiyatlarına zam geleceği öğrenildi. Konunun detayları haberimizde…

Zamdan önce 6.46 TL olan benzin fiyatlarının üzerine ciddi bir zammın yapılacağı konuşuluyor! 6 Mart itibariyle; açıklanan habere göre, pazartesiyi salıya bağlayan gece artış gerçekleşecek. İstanbul’da benzinin litresinin 6.55-6.60 arasında olması beklenirken, pazartesi gününe kadar uluslararası piyasalarda akaryakıt fiyatlarını etkileyebilecek bir gelişmenin yaşanabileceği kaydedildi.

Türkiye’de akaryakıt fiyatlarının belirlenmesi, uluslararası piyasalardaki ürünlerin fiyat farkları göz önünde bulundurularak dolar kuru hareketleriyle belirleniyor. Toplamda 15 kuruşluk zammın yapılacağı kesinleşirken, otomobil sahiplerine ise bu zamma bütçe ayırmak düşüyor.