Ekrem İmamoğlu Kimdir ve Hedefleri Nelerdir?

Ekrem İmamoğlu Kimdir ve Hedefleri Nelerdir?

2019 Yerel Seçimlerinde CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Ekrem İmamoğlu Kimdir ve Hedefleri Nelerdir?

Editor: Süperadmin
06 Mart 2019 - 23:53

Ekrem İmamoğlu, 1970 yılında Trabzon’un Akçaabat ilçesi Cevizli köyünde dünyaya geldi. Trabzon Lisesi’nde aldığı eğitimin ardından İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı.

1992 yılında inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı. Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı.

Beylikdüzü Belediye Başkanlığı Yılları
2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin rol oynayan İmamoğlu, birçok sivil toplum kuruluşuna da üyedir.

Cumhuriyet Halk Partisi’ni İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı
Evli ve 3 çocuk babası olan İmamoğlu, 1991’den bu yana Beylikdüzü’nde yaşıyor. Şimdilerde ise 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’ni İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olarak temsil ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kuvvetli oldu
Kuvvetli oldu