Nihat Hatipoğlu

Nihat Hatipoğlu

Ekranların Sevilen İsmi Nihat Hatipoğlu’ndan Kötü Haber Geldi. Ramazan aylarında yaptığı programla uzun senelardır ekranlarda olan ilahiyatçı Nihat Hatipoğlundan üzen haber az evvelce geldi. Veda etti. Yaşı esasen ilerlemişti. Kahrolduk . Ramazan aylarının vazgeçilmez

Editor: Süperadmin
17 Mart 2023 - 00:16

ismi ünlü ilahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun vedası gündeme b-o-m-ba gibi düştü. Sosyal medyadan duyurulan haber kısa sürede gündem oldu. Ramazan aylarında yaptığı programla uzun senelardır ekranlarda olan ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden ilgi çeken bir veda mesajı yayımladı.

Hatipoğlu, kurucu rektör olarak 4 senedir vazife yaptığı Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nden ayrıldığını duyurdu. İşte detaylar… İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden bir veda mesajı yayımladı. “Yaş itibarıyla da sınıra geldim” diyen Hatipoğlu, kurucu rektör olarak vazife aldığı Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nden ayrıldığını duyurdu. Hatipoğlu, açıklamasının devamında “Dini tebliğimiz son nefese kadar devam edecek inşallah” ifadelerini kullandı. “Dört senesi doldurdum. Yaş itibarıyla da sınıra geldim.” diyen Hatipoğlu; güçlü, heyecanlı ve hareketli bir üniversite devrettiğini söyleyerek yerine atanan isme başarılar diledi. Hatipoğlu açıklamasının devamında ise “Dini tebliğimiz son nefese kadar devam edecek inşallah. Yeter ki Tanrı razı olsun” ifadelerini kullandı. Hatipoğlu’nun sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama şöyle; “Dostlar. 4 sene evvelce Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesine Kurucu Rektör olarak atanmıştım. Bu sürede Kuruluşu tamamlayıp 3000 öğrenciye ulaştık. İslami ilimler ve Tıp Fakültesi başta olmak üzere bir çok uygulaması başlattık. Bilindiği gibi Rektörlük vazifiyeti 4 senedir. Dört senesi doldurdum. Yaş itibarıyla da sınıra geldim. Güçlü, heyecanlı ve hareketli bir üniversite devrettim. Yerime gelen arkadaşıma da başarılar dilerim. Dini tebliğimiz son nefese kadar devam edecek inşallah. Yeter ki Tanrı razı olsun.”