Seçim Öncesi

Seçim Öncesi

Seçim Öncesi Şok Saldırı CHP İl Başkanına Silahlı Saldırı! Gece Yarısı Cumhuriyet Halk PArtisi’nden Kötü Hasber Geldi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Önemli Büyükşehir İl başkanına silahlı saldırı gerçekleştirildi. Seçim öncesi bu saldırı hayra alamet değil .

Editor: Süperadmin
14 Mart 2023 - 23:02

Trabzon’da CHP İl Başkanlığı’nın da varolduğu binaya kurşun isabet etti, partinin varolduğu katın camı çatladı. Vaka yerinde 4 boş kovan bulundu. Trabzon’da İskenderpaşa mahallesindeki CHP Trabzon İl Başkanlığı’nın varolduğu binaya kurşun isabet etti.

Edinilen verilere göre, parti il binasına giden görevli, partinin varolduğu katın camının çatladığını, kurşun izi olduğunu fark etti. İhbarla adrese gelen polis ekipleri, etrafta 4 boş kovan belirleme etti. Vakala alakalı başlatılan geniş çaplı tahkîkat ardından 3 şahıs gözaltına alındı. CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, olayla alakalı SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada, “Vakaı öğrenir öğrenmez İl Valisi İsmail Ustaoğlu’nu aradım ve bilgi aldım. Şahıslar belirleme edilmiş. Şahısların çok sarhoş oldukları, içlerinden birinin istem dışı silahla oynarken silahının ateş aldığı ve binaya isabet ettiği anlaşılmış. CHP İl Başkanlığı’nın o binada olup olmadığını bilmediklerini, amaç alarak ateş etmediklerini ifade etmişler. Konuyu ciddiyetle takip ediyoruz” dedi. Edindiği ilk izlenimin ‘Kasıtlı oluşturulan bir hücum’ olmadığı tarafında olduğunu dile getiren Kaya, “Dikkat edilmesi gereken titiz bir devreye giriyoruz. Bundan ardından amacıyla tedbirlerin artırılması gerekliliğini düşünüyoruz. İstenmeyen olaylara sebebiyet verebilecek bu tür meselelere karşı tedbirli olunması gerektiği konusu ile alakalı Vali beyle konuşmamız oldu. O da tüm partilerin binaları amacıyla güvenliği artıracaklarını söyledi” diye konuştu. Vakala alakalı tahkîkat devam ediyor.