Yağış açıklaması

Yağış açıklaması

Meteoroloji, bir bölge ve 4 il için kuvvetli yağış u-yarısında bulundu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Trabzon, Rize ve Artvin çevreleri ve Giresun için kuvvetli yağış u-yarısında bulundu. A-ni sel, su b-askını ve heyelan gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlardan tedbirli ve dikkatli olmaları istendi.

Editor: Süperadmin
25 Temmuz 2020 - 12:45

Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Trabzon, Rize ve Artvin çevreleri ile Giresun'un iç kesimlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan duyuruya göre, ülkenin kuzeydoğu kesimlerinde hava parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak.

YARIN AKŞAM SAATLERİNE KADAR ETKİLİ OLACAK

Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Trabzon, Rize ve Artvin çevreleri ile Giresun'un iç kesimlerinde yarın akşam saatlerine kadar yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile ülkenin güneydoğu kesimlerinde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi öngörülüyor.

VATANDAŞLARDAN TEDBİRLİ OLMALARI İSTENDİ

Akşam saatlerinden itibaren rüzgarın, Marmara Bölgesi ve Kuzey Ege ile yarın öğle saatlerinden itibaren Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yer yer kuvvetli olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.Hava sıcaklığında ise önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kuvvetli oldu
Kuvvetli oldu