Memleket partsinden istifa etti

Memleket Partisi İstanbul 3.Bölge Milletvekili adayı Furkan Duran partisinden istifa etti. Milletvekili adaylığından da çekildiğini duyuran Duran, seçimlerde Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini açıkladı.

Editor: Süperadmin
11 Mayıs 2023 - 09:59

Meleket Partisi’nde sular durulmuyor. Art arda gelen istifalara bir yenisi daha eklendi.

Birgün’de yer alan habere göre, Memleket Partisi’nde yaşanan art arda istifalara bir yenisi eklendi. Memleket Partisi İstanbul 3.Bölge Milletvekili adayı Furkan Duran partisinden istifa ederek, milletvekilliği adaylığından çekildiğini açıkladı.

 

“İ-NTİKAM SİYASEYİNE DÖNÜŞTÜĞÜNÜ GÖRDÜM”

Duran, istifa sürecini şöyle anlattı:

“Bu milletin öncelikli hedefi Erdoğan’ın gitmesi, AKP iktidarının son bulması, Cumhur İttifak’ından kurtulmak. Bu öncelikli hedefimize aykırı işler yapıldığını ve seçimi ikinci tura bırakmanın bir i-ntikam siyasetine dönüştüğünü gördüm. İntikam siyasetinin parçası olmak istemediğim için adaylıktan çekildim ve istifa ettim”

 

Cumhurbaşkanı Seçimi’nde Kemal Kılıçdaroğlu’nu, parlamento seçimlerinde ise Millet İttifakı’nı destekleyeceğini söyleyen Duran, ilk kez oy kullanacak genç seçmenlere seslenerek şunları dile getirdi: “Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalmaması hayati önem taşıyor. Bugün yaşanan provokasyonlar tekrar yaşanabilir, yaşanmaması lazım. CHP’ye yönelik kızgınlığınızı lütfen cumhurbaşkanlığı seçiminde öne çıkarmayın, Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yana tavrınızı koyun ve daha demokratik bir ortama dönüşümüzü hızlandırılalım. İlk turda bitirelim.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..