Gece saatlerinde

Gece saatlerinde Kastamonu’da meydana gelen ve büyük paniğe neden olan 4.2 büyüklüğündeki depreme ilişkin Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür’den açıklama geldi. Kastamonu, gece saatlerinde meydana gelen depremle büyük panik yaşadı. Afet ve Acil Durum Yönetimi

Editor: Süperadmin
05 Nisan 2023 - 02:08

Başkanlığı (AFAD) verilerine göre; İhsangazi ilçesinde saat 00.24’te 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem, yerin 11.83 kilometre derinliğinde yaşandı.

NACİ GÖRÜR’DEN AÇIKLAMA GELDİ Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür’den Kastamonu’da meydana gelen depreme ilişkin açıklama geldi. “Telaş yok” diyen Prof. Dr. Görür Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Arkadaşlar, Kastamonu Kızıleller/İhsangazi’de 4,2 deprem oldu. Deprem KAF zonunda, o yörelerde KAF büyük ölçüde kırılmış ve enerji boşaltmış olduğu için telaş yok, sevgiyle.”

VATANDAŞLAR GECEYİ SOKAKTA GEÇİRDİ Depremin ardından açıklamada bulunan İhsangazi Belediye Başkanı Hayati Sağlık, kendilerine ulaşan olumsuz bir ihbar olmadığını söylerken, AFAD’dan yapılan açıklamada da kuruma herhangi bir ihbar ulaşmadığı kaydedildi. Çevre illerde de hissedilen deprem, vatandaşlarda büyük paniğe neden oldu. İl merkezindeki vatandaşlar soluğu dışarıda aldı. Artçı korkusu ile evlerine giremeyenler, geceyi yerlere serdikleri battaniyeler üzerinde sokakta geçirdi.